A Neumann szakkollégium csapata meghívást kapott a DELL budapesti konferenciájára

A DELL Magyarország Kft. nemrégiben a Széchenyi István Egyetemen járt, ahol roadshow keretében mutatta be aktuális termékeit és szolgáltatásait. A Neumann-szakkollégium lelkes csapata kihasználta az alkalmat, hogy találkozzon a legújabb IT technológiákkal és építse partneri kapcsolatait. A szakkollégisták amellett, hogy megismerkedtek a cég üzleti megoldásaival és egyedi ügyféltámogatási rendszerével, meghívást kaptak a DELL november 24-ei budapesti konferenciájára is.

Nemrégiben a Széchenyi István Egyetem Menedzsment Campusa mellett parkolt le a DELL Magyarország kamionja, hogy a vállalat országos roadshowjának győri állomásán bemutassa legújabb termékeit és szolgáltatásait az érdeklődőknek – elsősorban természetesen a hallgatóknak. Minden regisztráló kapott kávét és kürtöskalácsot, így érthetően nagy volt a forgalom a mobil installáció környékén. A szakmai kíváncsiság ide vezette a Neumann János Informatikai Szakkollégium tagjait is.

"Mi nem a kürtöskalácsért jöttünk" - jelentette ki Mészáros András, a szakkollégium elnöke.

„Spontán, ad hoc jelleggel történt az egész. Egyik szaktársunktól hallottuk, hogy itt a DELL Magyarország a campuson és lehetőségünk van személyesen érdeklődni tőlük. Rögtön kaptunk az alkalmon és meglátogattuk a cég kamionját” – kezdett bele a látogatás ismertetésébe Mészáros András, a szakkollégium elnöke, aki röviden kifejtette, miről beszélgettek az informatikai gyártó vállalat munkatársaival.

„Arra számítottunk, hogy az ipari megoldásokról lesz szó, de kiderült, hogy végfelhasználói eszközökkel fogunk találkozni. Az üzleti szféra érdekelt minket a legjobban, így a kollégák megmutatták a Latitude szériájukat, amelyek abban különböznek a hagyományos laptopoktól, hogy magasabb minőségű anyagokat használnak fel a gyártásuk során, valamint hosszabb a támogatásuk is. Magyarországon az 5000-es széria a leggyakoribb a céges felhasználók esetében, de a pandémia óta a költségcsökkentés jegyében inkább a 3000-es sorozat a kelendő. A csúcskategóriát jelentő 7000-es típus már karbonvázzal rendelkezik és az ára akár a két millió forintot is meghaladja” – fejtette ki Mészáros András, akinek személy szerint a dokkoló megoldások tetszettek leginkább.

„Az új monitorokba integrálták a dokkolót, ami azt jelenti, hogy a képernyőhöz kell csatlakoztatni minden kábelt, majd USB-C kapcsolattal tudjuk hozzáilleszteni a notebookot. Ezen keresztül megy át a kép, az adat, a töltés, minden. Nagyon praktikus megoldás, engem lenyűgözött” – fogalmazott az elnök.

Pehelykönnyű ultrabookok, speciális katonai eszközök, gaming megoldások: a Neumann szakkollégium hallgatói mindent kipróbáltak a DELL kamionjában.

Mint Mészáros András beszámolójából megtudtuk, nem csupán a hardverek terén, hanem az ügyféltámogatásban is élen jár a vállalat. A DELL Assist névre hallgató support rendszer nyomán, ha bármi baj történik egy géppel, azonnal kicserélik a kollégák. Nem vizsgálják meg, mi a tényleges probléma, hanem adnak egy tökéletesen megegyező cserekészüléket és csak később foglalkoznak a javítással. Ezáltal elérik, hogy minél kevesebb idő essen ki a termelésből.

A nap zárásaként a hallgatók egy meghívással is gazdagodtak a november 24-ei DELL Technologies Forumra, amelyet Budapesten tartanak a Groupama Arénában. A szakkollégium tagjai már regisztráltak is az eseményre, amelynek költségeit jelen állás szerint szervezeti büdzséből finanszírozzák.