Látogatásunk a Digitális Fejlesztési Központban

A Neumann János Infromatikai Szakkollégium tagjai 2022. július 26-án egy túra keretében betekintést nyerhettek a Digitális Fejlesztési Központ munkájába, ahol bemutatták miként működik szervezetük, milyen aktuálisan futó kutató és fejlesztési munkákkal rendelkeznek.

A Digitális Fejlesztési Központ fókuszterülete a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység elősegítése, kiemelten az 5G technológiával. Olyan digitalizációs transzformációban és 5G fókuszterületeken fejti ki tevékenységét, amelyek a közeljövő legfontosabb fejlesztési irányaiba mutatnak, köztük a méréstechnika, az autonóm járműrendszerek, az adatbiztonság, az egészségügy, az ipar 4.0,  valamint az agrárium és a precíziós növénytermesztés területére.

Megmutatták, hogy miként zajlanak a különböző rádiófrekvenciás mérések az erre a célra speciálisan kialakított laborjukban, mely egyedülállónak a régióban. Másik fontos területük a különböző drónipari szolgáltatások nyújtása mezőgazdasági felhasználásra, itt az erre a célra felépített műhelyükben láthattuk a különböző hardwares és szoftveres megoldásaikat, amelyekkel olyan mindennapi mezőgazdasági feladatokat terveznek automatizálni, mint a permetezés vagy akár a talajfelmérés.

A Központ célja, hogy az egyetemi távközlési és informatikai tudásbázisra építve, külső szakértőket és IKT vállalkozásokat bevonva a digitalizáció és az 5G hálózatok interdiszciplináris iparági terjedését, felhasználását és társadalmasítását elősegítse. A jövőben szeretnénk szorosabban együttműködni a Digitális Fejlesztési Központtal, hogy szakkollégistáink szakmai előremenetelét segítsük.