Nyílt napon mutatkozott be a szakkollégium

Sok más hallgatói szervezet társaságában a Gólyahét után rendezett szervezeti nyílt napon fogadta az érdeklődőket a Neumann János Informatikai Szakkollégium. Az eseményen lehetőség nyílt a szakkollégium tevékenységének bemutatása mellett újabb tagok toborzására is.

Az új tanév első, hallgatókat érintő programja most már hagyományosan a szervezeti nyílt nap. A rendezvény legfontosabb célja, hogy az egyetemen tevékenykedő hallgatói szervezeteket megismerjék az egyetemisták, elsősorban a frissen felvett gólyák. A résztvevők között megtaláljuk az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) égisze alá tartozó szervezeteket (Helix Hallgatói Rendezvényszervező Iroda, Egyetemi Hallgatói Külügyi Bizottság, Kollégiumi Bizottság, NetClub, Kollégiumi Stúdió), valamint a különböző hallgatói csapatokat (SZEngine, SZEnergy, Arrabona Racing Team, SZEnavis, SZEviation, SZESat) és a szakkollégiumokat is.

A szorgalmi időszak kezdetén mutatkozó nagy forgalmat és hallgatói érdeklődést kihasználva a Neumann János Informatikai Szakkollégium is külön standdal, teljes „vértezetben” tárta ki kapuit a nyilvánosság számára. Mészáros András, a Diákbizottság elnöke készségesen válaszolt a felmerülő kérdésekre, valamint a megjelent szakkollégiumi tagok is lelkesen tájékoztatták az elsősöket a szakkollégium feladatairól, tevékenységéről, eredményeiről és a tagságban rejlő lehetőségekről.

Oldott hangulat a nyílt napon.

A társaság legnagyobb örömére nagy siker koronázta a napot, hiszen amellett, hogy szélesebb közönség felé is tudták demonstrálni működésük részleteit, a szervezet számára legfontosabb célt, az új tagok bevonzását is elérték.

„Örömmel konstatáltuk, hogy a vártnál is többen fordultak meg standuknál, köszönjük a megtisztelő érdeklődést. Szintén jelentős fegyverténynek tartjuk, hogy a felvételi toborzó kampányunk csúcspontjaként, a nyílt napnak is köszönhetően számos jelentkezés landolt postaládánkban. Felhívnánk a figyelmet, hogy továbbra is várjuk a hozzánk csatlakozni vágyó hallgatókat a szeptemberi tagfelvételi időszakban” – hangsúlyozta Mészáros András szakkollégiumi elnök.

A Neumann János Informatikai Szakkollégium csapata néhány érdeklődővel kiegészülve.